ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΝΑΟΥΣΑΣ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΛΕΙΤΕ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 6936231736 (ΠΑΣΧΟΥΛΑ ΜΑΡΙΑ)

Οι ποδοσφαιρικές αναμετρήσεις στο ερασιτεχνικό, θα είναι σημαντικές αυτό το Σαββατοκύριακο. Κάποιες ομάδες θα υποβαθμιστούν, κάποιες θα σωθούν και κάποια παιχνίδια προβλέπονται να είναι θερμά.
Παρ' όλα αυτά, ο Ολυμπιακός Νάουσας, σας εύχεται ένα ευχάριστο, διασκεδαστικό, καρναβαλίστικο τριήμερο!
Όσο πιο δύσκολοι είναι οι καιροί, τόσο πιο εύκολα θα πρέπει να χαμογελάμε. Εκμεταλλευτείτε το και περάστε καλά!
Εξαιρούνται οι ποδοσφαιριστές. Για τους οποίους ισχύει το εξής:  "ΠΕΡΑΣΤΕ ΚΑΛΑ, ΧΟΡΕΨΤΕ, ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΤΕ, ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΕ, ΡΙΞ' ΤΕ ΤΟ ΕΞΩ.... ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ. ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΑΙΖΕΤΕ ΜΠΑΛΑ!!"  (Για να μην ξεχνιόμαστε!....).

Κυριακή 10 Μαρτίου 2013

ΝΕΑ ΓΕΝΕΑ ΝΙΚΟΜΗΔΕΙΑΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 2-0

Παρά την ήττα του από την πρώτη σε βαθμολογία ομάδα της κατηγορίας, ο Ολυμπιακός έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και θα μπορούσε στο πρώτο ημίχρονο να προηγηθεί, αφού οι ευκαιρίες διαδεχόταν η μία την άλλη. Μπήκε δυνατά, με πάθος και περιόρισε την γηπεδούχο στα καρέ της προσπαθώντας να ανοίξει το σκορ. Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς γκολ και τον Ολυμπιακό να προηγείται σε φάσεις.
Οι φάσεις του δευτέρου ημιχρόνου ανήκουν και στις δύο ομάδες. Ο νόμος του ποδοσφαίρου που λέει πως όταν δεν εκμεταλλεύεσαι τις ευκαιρίες που σου δίνονται να βάλεις γκολ τότε τρως γκολ, επιβεβαιώθηκε στο 70' όπου η Νικομήδεια ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ και έκανε το 1-0. Ο Ολυμπιακός δεν μπόρεσε να αντεπεξέλθει και λίγο πριν τη λήξη ήρθε το 2-0, με το οποίο και έληξε το παιχνίδι.
Η διαιτησία του κυρίου Καρυπίδη ήταν από τις καλύτερες αυτής της σεζόν και πρέπει να αναφερθεί.
Ευχαριστούμε την ομάδα της Νικομήδειας για την άψογη φιλοξενία, και τα θετικά σχόλια που εισπράξαμε.  Η Διοίκηση, οι προπονητές και ο παίκτες της ομάδας τους εύχονται καλή πορεία την επόμενη χρονιά στην Α1.
ΣΥΝΘΕΣΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ: Ράντζιος, Μπλιάτκας, Φερλαχίδης, Cela, Στογιάννος (Λιανέρης 78'), Χριστοδούλου (Σακελλάρης 60'), Κοκκοφειάδης, Χατζηγεωργίου, Παρθενόπουλος, Μάινος, Βουδούρης(Αρνής 84')