ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΝΑΟΥΣΑΣ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΛΕΙΤΕ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 6936231736 (ΠΑΣΧΟΥΛΑ ΜΑΡΙΑ)

Σάββατο 2 Μαρτίου 2013

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α1

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ Α1

Φίλιππος Μέσης – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων  0-1 (78′ Κίτσας)
Αχιλλέας Νεοκάστρου – Κεραυνός Επισκοπής  6-0  (5′ Τοπαλίδης, 13′-56′-78′ Καφές, 51′ Ντούλας, 80′ Τζεϊρανίδης)
ΑΕ Καψόχωρας – Απόλλων Αγίου Γεωργίου  2-0 (14′ Κίτσας, 17′ Νιάκας)
Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – ΑΕΠ Βέροιας  4-0 (3′ Οικονόμου Α., 23′-89′ Χαμπαλάνοβ, 90+1′ Τέτος)
Αχιλλέας Νάουσας – Φίλιππος Μελίκης  2-1 (44′ Κακούδης, 57′ Ορδουλίδης / 20′ Μελιόπουλος)
Εθνικός Κλειδιού – Θύελλα Στενημάχου  1-0 (32′ Βουλτσίδης)
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Ατρόμητος Διαβατού  3-4 (22′-24′ Κίτσας Θ., 43′ αυτογκόλ / 16′-26′-59′ Σπανός, 58′ Σαρηγιαννίδης)

Πέμπτη 28 Φεβρουαρίου 2013

ΤΟ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΤΑ... ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΥ!!

Δεν είναι όλα μαύρα. Για την ακρίβεια, είναι πολλά πράγματα μαύρα, και άνθρωποι επίσης, αλλά η ευχαρίστηση που σου προσφέρει το ερασιτεχνικό, είναι ακατανίκητη  Και τα ξεπερνάς. Και τις μαύρες καταστάσεις και τους μαύρους κι άραχνους ανθρώπους. Και για του λόγου του αληθές, το γέλιο που έριξα με το παρακάτω βίντεο, το ρίχνω λίγες φορές στη ζωή μου.  Ευχαριστηθείτε το!!!

Δευτέρα 25 Φεβρουαρίου 2013

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΑΟΥΣΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ 7-2

Σε ένα από τα χειρότερα γήπεδα έγινε ο αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων σήμερα, μιας και το γήπεδο του Αγίου Νικολάου, για άλλη μια φορά, ήταν μέσα στις λάσπες. Παρ' όλα αυτά, έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι, με πολλές φάσεις, δύο πέναλτι και πολλά γκολ.Μόλις στο 2' άνοιξαν το σκορ οι γηπεδούχοι με τον Σακελάρη και στο 12' έκαναν το 2-0 με τον Χατζηιωαννίδη. Μείωσαν οι φιλοξενούμενοι με πέναλτι στο 20', μετά από μια φάση ανατροπής παίχτη τους μέσα στη μεγάλη περιοχή, όμως ο Παρθενόπουλος στο 22' κατάφερε και έβαλε μπροστά την ομάδα του με δύο γκολ διαφορά. Ακόμη ένα πέναλτι, μετά από ανατροπή, ήρθε να μειώσει το σκορ για την ομάδα της Λυκογιάννης, και το 4-2 (σκορ ημιχρόνου) έγινε και πάλι από τον Χατζηιωαννίδη, δέκα λεπτά πριν την λήξη του ημιχρόνου.
Αλλά τρία γκολ σημειώθηκαν από τον Ολυμπιακό Νάουσας, στο 60' με τον Παρθενόπουλο, στο 73' με τον Μάινο και στο 85' με τον Ρώσσιο.
Η νίκη για τους γηπεδούχους ήταν μεγάλης σημασίας μιας και έβαλε γερά θεμέλια για την παραμονή τους στην κατηγορία. Τίποτα δεν έχει τελειώσει, συνεχίζουμε να παλεύουμε χωρίς να επαναπαυόμαστε ούτε στιγμή. Έχουμε σημαντικούς αγώνες μπροστά μας και δεν έχουμε την πολυτέλεια να  υποτιμήσουμε κανέναν απ' αυτούς.
Τα γκολ του Ολυμπιακού Νάουσας σήμερα ήταν όλα αφιερωμένα στον Αβραάμ και στην κορούλα του. Ο αρχηγός της Ομάδας Τάσος Μήτσικας παρέδωσε το περιβραχιόνιο της αρχηγίας στον Αβραάμ ως ένδειξη τιμής για το νέο μέλος της οικογένειάς του!
Ευχόμαστε στην ομάδα της Λυκογιάννης, καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα και τους ευχαριστούμε για το άψογο κλήμα του αγώνα.